About us

Spaa traditsioonid

Kuurortide teket Eestis soodustasid siinsed heade raviomadustega mudalademed ja kohalike arstide huvi tervisemuda ning ravisupluse rakendamise võimaluse vastu ravipraktikas. Eesti kuurordid hakkasid arenema 19. sajandi keskel, oma tegevuse täishoo saavutasid nad sajandivahetuseks ja nende areng toimus kuni Esimese maailmasõjani.

Tõuke turismi elavnemiseks andis 1870. aastatel raudtee ehitamine. Nii kujunesid Haapsalu ja Narva-Jõesuu piirkonnad kiiresti Venemaa tsaari õukonna, vene rikaste ettevõtjate ning kõrgintelligentsi eelistatumateks puhkepaikadeks. Samal ajal kujunesid kuurortlinnadeks ka Pärnu ja Kuressaare.

Kuurortide areng toimus täie hooga ka Nõukogude ajal. Laiendati olemasolevaid ravivõimalusi ning ehitati juurde uusi ravi- ja puhkekomplekse.

Täna on Eesti Spaaliitu kuuluvad ettevõtted kaasaegse sisseseade, mugavate majutusvõimalustega ja laialdaste ravivõimalustega. Lisaks ravispaa (medical spa) teenustele pakuvad ettevõtted ka heaolu (wellness) teenuseid, iluteenuseid ning mitmekülgseid vaba aja veetmise võimalusi.

Usume, et meie pikaajalised kogemused spaa teenuste pakkujatena aitavad Teil taastada tervist ja hoida elukvaliteeti.

This is heading 1

This is heading 2

This is heading 3

This is heading 4

This is a paragraph

This is a second paragraph

This text is underlined

This is a link

This is bold

  • This is bullet list
  • Another bullet
  1. This is numbered list
  2. Another numbered
  3. And another